6 Haziran 2011 Pazartesi

NUREDDİN COŞAN İMPARATORLUĞUAvustralya'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Nakşibendi tarikatı lideri Mahmud Esat Coşan'ın oğlu Nureddin Coşan'ın, İskenderpaşa cemaatinin kontrolündeki 12 şirketin yönetiminde olduğu belirlendi.

Avustralya'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Nakşibendi tarikatı ve İskenderpaşa cemaati lideri Mahmud Esat Coşan'ın velihatı olarak görülen oğlu Nureddin Coşan'ın, 12 şirketin yönetiminde olduğu ortaya çıktı. Velihat Coşan, İskenderpaşa cemaatinin en büyük finansal kaynağı olarak bilinen Server Holding'de ve holding bünyesindeki şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği yapıyor.

Ticaret Sicili kayıtlarına göre Server Holding bünyesindeki bu şirketlerin faaliyetleri eğitim, sağlık, pazarlama ve medya alanlarında yoğunlaşıyor.

Kayıtlara göre, Nureddin Coşan'ın yönetiminde bulunduğu şirketlerin en eskisi 1986 yılında kurulan Vefa Yayıncılık. Nureddin Coşan, halen bu şirkette yönetim kurulu başkanı olarak görev yapıyor. 1995 yılında kurulan Server Holding'in bugün 1 trilyon lira düzeyinde sermayesi bulunuyor. Nureddin Coşan, holdingde de yönetim kurulu üyesi.

Babasının ölümü sonrasında Nakşibendi tarikatının en güçlü ismi haline gelen Nureddin Coşan'ın yönetim kurulu başkanı veya yönetim kurulu üyesi olduğu şirketler şöyle:

İŞTE ŞİRKETLER

Server Holding A.Ş.:

1 Trilyon TL sermayeli ve 1995'te kurulmuş. Yönetim kurulu üyeleri Nureddin Coşan, Selçuk İnal, İsmail Budak.

Server İletişim Gazetecilik ve Yayıncılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.:

5 milyar lira sermayeli şirketin yönetim kurulu başkanı Nureddin Coşan. Yönetim Kurulu üyeleri Recep Koçak, Selçuk İnal, Coşkun Yılmaz, Zeki Ağralı, Tahsin Kahraman, Server Holding A.Ş.

Ümraniye Sağlık Tesisleri ve Ticaret A.Ş.:

62 milyar 100 milyon lira sermayeli şirket 1994 yılında kurulmuş. Yönetim Kurulu Başkanı Nureddin Coşan.

Haksa Sağlık Hizmetleri A.Ş. ve Zinde Sağlık Hizmetleri A.Ş.:

285 milyar sermayeli şirket 1996/da kurulmuş. Yönetim kurulunda Nureddin Coşan başkan. Üyeler ise Ahmet Arpacı, Köroğlu Bayhan Alp, Yakup Kocacık, Selçuk İnal, Server Holding.

Vefa Yayıncılık Tic. A.Ş.:

30 milyar lira sermayeli şirket 1986 yılında kurulmuş. Yönetim Kurulu Başkanı Nureddin Coşan, üyeler ise Mülayim Delibaş ve Selçuk İnal.

ASFA Eğitim Tesisleri A.Ş.:

45 milyar lira sermayeli şirketin yönetim kurulu başkanı Nureddin Coşan. Diğer üyeler Selçuk İnal, Mülayim Delibaş, Zeki Ağralı.

Seha Neşriyat ve Ticaret A.Ş.:

1987'de kurulan şirketin sermayesi 6 milyar lira. Yönetim kurulu başkanı Nureddin Coşan, üyeler ise Selçuk İnal, Mülayim Delibaş.

Yıldız Danışmanlık TV Reklamcılık Prodüksiyon Sanayi Ticaret A.Ş.:

7 milyar lira sermayeli şirket 1994'te kurulmuş. Şirketin Yönetim kurulu başkanı Nureddin Coşan. Üyeler Mülayim Delibaş ve Selçuk İnal.

Sim Ağ İhtiyaç Maddeleri Pazarlama A.Ş.:

1994 yılında kurulan şirketin sermayesi 5 milyar lira. Nureddin Coşan yönetim kurulu başkanı, Mülayim Delibaş ve Selçuk İnal ise üye.

Süfür Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi:

12 milyar lira sermayeli şirketin yönetim kurulu üyeleri Emin Çınar, Nureddin Coşan, Mehmet Soylu. Şirket 1995'te kurulmuş.

Vera İç ve Dış Ticaret A.Ş.:

5 milyar lira sermayesi olan şirket 1987 yılında kurulmuş. Yönetim kurulu başkanlığını Nureddin Coşan yapıyor. Mülayim Delibaş, İsa Yavuz, Ahmet Arpacı ise yönetim kurulu üyeleri. Sadi ÖZDEMİR

Veliaht Coşan’ın şirketleri

Server Holding A.Ş.

Server İletişim Gazetecilik ve Yayıncılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Ümraniye Sağlık Tesisleri ve Ticaret A.Ş.

Haksa Sağlık Hizmetleri A.Ş.

Zinde Sağlık Hizmetleri A.Ş.

Vefa Yayıncılık Tic. A.Ş.

ASFA Eğitim Tesisleri A.Ş.

Seha Neşriyat ve Ticaret A.Ş.

Yıldız Danışmanlık TV Reklamcılık Prodüksiyon Sanayi Ticaret A.Ş.

Sim Ağ İhtiyaç Maddeleri Pazarlama A.Ş.

Süfür Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi

Vera İç ve Dış Ticaret A.Ş.

Haberin orinali için tıklayınız

7 yorum:

 1. Ağırınızamı gidiyor Müslüman'ın güçlenmesi.
  Hep küffarın, münafığın, zındığınmı şirketi olacak.
  Tabiki bizimde olacak.
  Öyle veya böyle bütün mülkün sahibi Hazreti Allah Azimüşşandır.
  Zafer ve güzel sonuç O'nun ve taraftarlarınındır.

  YanıtlaSil
 2. Müslümanların güçlenmesi niçin ağrımıza gitsin ki? Müslümanların sahip oldukları mallar inancımıza göre "kişisel hak"tır.İslam şeriatının gayelerinden biri de "malı korumak"tır. Toplumsal olayları anlamada temel noktayı "müslümanlar" ve "müslüman olmayanlar" şeklinde belirlemek ne kadar da yanıltıcı sonuşlara götürebilmektedir.Bu mantık kişiyi "bizimkiler ne yapıyorsa doğrudur" sonucuna da götürür.Bu haberin belki de en önemli yönü bunca malvarlığının yönetiminde söz sahibi olmanın hakkının "nasıl" kazanıldığıdır.Bundan başka hiçbir amaç ya da art niyet aranmamalıdır.

  YanıtlaSil
 3. kardeşim niçin butür gereksiz yazılarıpaylaşıyorsunuz kaleminize yazık.ortaya çıkarıması gereken işler varsa fethullah güleni çıkartın ortaya herkes görsün

  YanıtlaSil
 4. çok doğru nureddin coşan a gelene kadar çok fazla detay var elinizde kaldıki kaynak belli

  YanıtlaSil
 5. Arkadaşlar neden rahatsız olmuş anlamadım. Hiçbir itham yok ki burada, sadece sahip olduğu şirketler sıralanmış. Varsa bunların arasında yanlış bilgi, belirtin..

  YanıtlaSil
 6. Yanlış bir bilgi sözkonusu olamaz. Herşeyi kurallarına uygun yapan ve sırf hizmet amaçlı olan bir şirketler grubu için denilebilecek birşey olamaz. sadece varlığını konuşabilirler

  YanıtlaSil
 7. "Avustralya'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Nakşibendi tarikatı lideri Mahmud Esat Coşan'ın oğlu Nureddin Coşan'ın, İskenderpaşa cemaatinin kontrolündeki 12 şirketin yönetiminde olduğu belirlendi" ... şeklindeki başlangıcınızda "belirlendi" diye yönlendirilmiş olarak tarafınıza ısmarlanan bu yazının, söz konusu şirketlerin sanki 2001 den bu yana Nureddin Coşan beyin yönetiminde değilmiş, daha önce yokmuş gibi burada belirtilmesi nedense bu yazının "sıradan masum bir bilgilendirme, okuyanların da kültür seviyelerini artırmaya yönelik olarak yayımlanmış bir yazı" olması ihtimalini son derece zayıflatıyor...Tamaman kendi hür iradenizle hazırlanmış,tarafsız, ön yargılardan uzak, ısmarlamasız, talimatsız, hesabınızı kendi özgür hür iradeniz ile verebileceğiniz yazılar yazabilmeniz, özgürlüğün ve bağımsızlığın ne yazık ki tatmaya muktedir olamadığınız lezzetini tatmanız temennisi ile...

  YanıtlaSil